BETON YığıNLARıNı FETHETMEK: BETON MIKSERINIZI OK-103 ILE TASFIYE KıLAVUZU

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Tasfiye Kılavuzu

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Tasfiye Kılavuzu

Blog Article

İnşaat şantiyelerinin beygirleri olan beton karıştırıcıları, inşaat malzemeleri üretmek dâhilin çok önemlidir. Fakat uzun bir çkırmızıışma gününden sonrasında, tamburun içinde mütebaki beton sertleşerek performansı ve verimliliği negatif etkileyebilir. Korkmayın beton muhariplar! Özkimsan Uran Kimyasalları cephaneliğinizde güçlü bir silah sunuyor: Beton Sökücü OK-103. Bu kapsamlı kılavuz, beton mikserinizin OK-103 kullanarak patetik bir şekilde temizlenmesini antraktştırıyor, infaz sürecini, emniyet hususlarını ve sorunsuz ve kapsamlı bir saflık deneyimi karınin yararlı ipuçlarını ilimlı olarak ele kırmızııyor.

Hasımınızı Anlamak: Kurutulmuş Betonun Zorlukları

Mikserinizin iç kısmına yapışan kurumuş beton çeşitli zorluklara sebep olur:

Azalan Karıştırma Verimliliği: Topaklanmış beton, tamburun kusursuz dönmesini engelleyerek üretilen betonun karıştırma kalitesini ve kıvamını etkileyebilir.
Küsurat Aşınma ve Yıpranma: Gözetimsiz bırakılan sertleşmiş beton, tambur bıçaklarını ve sair dahili deşenleri aşındırarak olası arızalara ve onarımlara reviş harisabilir.
Hıfzıssıhha Kasavetları: Artık beton bakteri ve vesair mikroorganizmaları çitndırabilir ve isabetli şekilde temizlenmezse potansiyel keyif riskleri oluşturabilir.
OK-103: Mikser Hizmetında Müttefikiniz

OK-103, mikserlerin bâtınindeki kurumuş beton sözıntılarını dindirmek bâtınin özel olarak tasarlanmış yoğunlaştırılmış bir beton sökücüdür. Özkimsan'ın ürün için haber verirken Emniyet Bilim Formuna (SDS) saksıvurmanın hayati ögönen taşımış olduğunı unutmamak gerekir. SDS, OK-103'ün kimyasal dahişimi, potansiyel tehlikeler ve emin kullanma prosedürleri üzerine kapsamlı ayrıntılar sunar. SDS üste OK-103'ün sınırlı karıştırıcı malzemelerde veya belirli çmertebe koşullarında kullanılmasına ait sınırlamaları da belirtecektir.

Muharebeye Hazırlanmak: Temizlemeden Önce Nazarıitibar Edilmesi Gerekenler

OK-103'ü kullanmadan önce vacip aletlere sahip evetğunuzdan güvenli olun, eminğe öncelik verin ve çaldatmaışma düzlükınızı hazırlayın:

Önce Asayiş: OK-103 muhtemelen keskin kimyasallar muhtevaerir. Her saat ellik, gözlük, dayalı kimyasallara amelî solunum amortisörı ve kalkan giysi kabil yaraşır Kişisel Kollayıcı Ekipman (KKD) kullanın.
Çalışma Alanı: Dumana maruz kalmayı en aza indirmek derunin sağlıklı havalandırılan bir alan seçin. Mümkünse belirgin havada çaldatmaışmak idealdir.
Sutaş Kaynağı: Mikseri temizledikten sonrasında durulamak yürekin amade bir ab kaynağı bulundurun.
Aletler: Koca beton parçalarını çıkarmak sinein hakyıcı veya macun bıçağı kadar aletler, fırçalamak ciğerin keskin fırçalar ve silmek kucakin bezler toplayın.
Tabancaınızı Seçmek: Uygulama Yöntemleri

OK-103 bayağı bir başvuru süreci sunar:

Doğrudan Uygulama: Tombul konsantreli beton birikintilerinde, OK-103'ü vasıtasız etkilenen bölgelere bir fırça kullanarak uygulayın. Eşit şümul sahaı sağlamlayın.
Seyreltme: Elan geniş alanlar veya elan azca şiddetli birikmeler ciğerin OK-103, üreticinin talimatlarına nazaran sutaş ile seyreltilebilir. Elan iyi kaplama sinein seyreltilmiş çözeltiyi bir fırça veya püskürtücü ile uygulayın.
Mikser Tasfiye Konuşmaı: Etap Adım Kılavuz

OK-103 kullanılarak yapılan tasfiye kârleminin dökümü kötüda verilmiştir:

Tedarik: Çdüzenışma yerını temizleyin, mutabık havalandırmayı sağlamlayın ve KKD'nizi giyin.
Makro Parçacıkların Kaldırılması (İsteğe Rabıtlı): OK-103'ü uygulamadan önce, varsa heybetli kurumuş beton parçalarını çıkarmak karınin bir kazıyıcı veya macun bıçağı kullanın.
OK-103'ü uygulayın: Birikmenin şiddetine nazaran tercih ettiğiniz tatbik yöntemini (vasıtasız yahut seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-103 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen süre boyunca sihrini göstermesine mezuniyet verin. Reaksiyon süresi, çözeltinin konsantrasyonuna ve beton oluşumunun lakırtıınlığına sargılı olarak bileğişlemebilir.
Karıştırma (İsteğe Sargılı): İnatçı alanlar bağırsakin, çözeltinin beklemesine izin verdikten sonrasında yüzeyi hoppaçe çalkalamak bâtınin sert bir fırça kullanın. Bu, beton lafıntısının gevşemesine yardımcı kabil.
Kazıma ve Fırçalama: Solüsyon betonu gevşettikten sonra yumuşamış malzemeyi çıkarmak bağırsakin hafriyatyıcı ve fırça kullanın. Kısık kaplamalı alanlar midein bu hamleı tekrarlamanız gerekebilir.
İyice Durulayın: Gevşemiş betonu çıkardıktan sonra, OK-103 lafıntılarını ve gevşemiş beton parçzehirklarını bastırmak karınin karıştırıcı tamburunun topu topunı sili suyla milimi milimine durulayın.
Son Araştırma: Bütün beton lafıntılarının temizlendiğinden emniyetli cereyan etmek derunin Beton sökücü OK-103 ile beton mikseri nasıl temizlenir? son bir görsel muayene kuruluşn. Yine kullanmadan önce mikserin külliyen kurumasını bekleyin.
Temizliğin Ötesinde: Mikserinizin Optimum Performans İçin Hizmetını Mizan

Tekdüze öldürme: Beton mikseriniz için mazbut bir nezafet rutini geliştirin. İdeal olarak, beton birikmesini önlemek karınin her kullanımdan sonrasında temizleyin.
Suyla Durulama: Bir projeden sonra de kullanımdan sonra suyla hızlı bir şekilde durulamak, betonun tambur içre sertleşmesini önlemeye yardımcı kabil.
Üreticinin Önerileri:

Report this page